Sukces młodych modelarzy z Bierutowa. Wrócili z nagrodami z międzynarodowego festiwalu

Red | Red
Sukces młodych modelarzy z Bierutowa. Wrócili z nagrodami z międzynarodowego festiwalu
W dniach 9-10 maja zabytkowa Kopalnia „Ignacy” w Rybniku zamieniła się w prawdziwą stolicę modelarstwa za sprawą II Rybnickiego Festiwalu Modelarskiego „HOYM MODEL FEST”. Wśród setek misternie wykonanych prac, ogromnym sukcesem mogą pochwalić się podopieczni Modelarni „STER” z Bierutowa.

Tegoroczna, druga edycja festiwalu „HOYM MODEL FEST” przyciągnęła do Rybnika tłumy pasjonatów i twórców. Na stołach wystawowych zaprezentowano bardzo dużą liczbę modeli przygotowanych przez uczestników nie tylko z całej Polski, ale również z sąsiednich Czech i Słowacji. Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, co wymagało od twórców ogromnej precyzji, cierpliwości i dbałości o najmniejsze detale.

Bierutowska Modelarnia „STER” na podium

W tak prestiżowym gronie nie mogło zabraknąć reprezentacji Ośrodka Kultury i Sportu w Bierutowie. Działająca przy OKiS Modelarnia im. Romana Kazimierskiego „STER” zaprezentowała prace swoich młodych adeptów. O sprawny przebieg wyjazdu i ekspozycję modeli zadbał instruktor grupy, Marian Tomkiewicz.

Jury festiwalu, oceniając nadesłane prace, zwróciło szczególną uwagę na kunszt młodych twórców z Bierutowa, przyznając im zaszczytne laury w grupie wiekowej „Młodzik”:

  • Michał Zbryk – zdobył III miejsce w wymagającej kategorii „Pojazdy gąsienicowe”.
  • Jakub Kotwicki – otrzymał wyróżnienie w kreatywnej kategorii „Budowle i dioramy”.

Brawa dla najmłodszych

Festiwale modelarskie to nie tylko rywalizacja o miejsca na podium, ale przede wszystkim rozwijanie pasji i zdobywanie cennego doświadczenia. Organizatorzy docenili wkład i zaangażowanie najmłodszej grupy wiekowej. Pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie otrzymali:

  • Vanessa Fenik
  • Miłosz Kotwicki
  • Wojciech Betka
  • Kajetan Marczak
  • Radosław Zmora
Udostępnij:
REKLAMA