REKLAMA

Święta Rita ze Smolnej wspiera, daje pocieszenie i ulecza

Red | Red
Święta Rita ze Smolnej wspiera, daje pocieszenie i ulecza
REKLAMA

Zawsze 22 dnia każdego miesiąca w kościółku w Smolnej spotykają się wierni, którzy chcą powierzyć woje problemy i sprawy św. Ricie.

Relikwie św. Rity trafiły pod Oleśnicę w 2013 roku. W kościele znajduje się także figura świętej – orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych oraz małżeństw starających się o potomstwo. Nabożeństwa ku jej czci odbywają się zawsze 22 dnia każdego miesiąca. Podobnie, jak w kościele w krakowskiej parafii Augustianów, która w Polsce zajmuje się kultem świętej wyniesionej na ołtarze w 1900 roku.

– Oprócz próśb, które przedstawiamy na początku mszy, coraz więcej jest podziękowań. Ludzie doświadczają tu naprawdę wielkich łask. Zdarzały się m.in. podziękowania za uzdrowienie z nowotworu, który niespodziewanie, ku zdumieniu lekarzy, zniknął. Św. Rita jest czczona jako patronka od spraw beznadziejnych – mówi proboszcz ks. Tomasz Bagiński. – Ludzie przychodzą z różami, które pod koniec mszy św. zostają poświęcone. Niektórzy zostawiają je tu w darze, inni zabierają ze sobą. Błogosławimy także olej różany, który ma nas strzec od zła, od chorób i przeciwności – wyjaśnia ks. Tomasz.

Bardzo wiele osób przyjeżdża do Smolnej z Wrocławia, Oławy, Jelcza-Laskowic, Trzebnicy, Milicza, Namysłowa. Zanoszą do św. Rity prośby o powrót do zdrowia, o wyzwolenie kogoś z nałogu, powrót do wiary, uzdrowienie relacji w rodzinie, o dar rodzicielstwa, o znalezienie pracy. Panią Danutę z Wrocławia czekała poważna operacja. Miała wyznaczony termin. – Gdy tuż przed zabiegiem trafiła na kolejne USG okazało się, że po nowotworze nie ma śladu – wspominał to zdarzenie ks. Piotr Semeniuk. To on prowadził do Smolnej relikwie św. Rity. To właśnie jej zawdzięczał swoje ocalenie. Mieszkańcy Ligoty Wielkiej wspominają, że miało to miejsce po wypadku drogowym, kiedy  siostry zakonne modliły się za niego właśnie za wstawiennictwem św. Rity.

 

Udostępnij:
REKLAMA
REKLAMA