Zmiana warty w ósemce. Agata Pietrzak nową dyrektorką SP 8 w Oleśnicy

Red | Red
Zmiana warty w ósemce. Agata Pietrzak nową dyrektorką SP 8 w Oleśnicy
Agata Pietrzak ( z lewej) była ostatnio zastępcą dyrektorki w oleśnickiej czwórce.
Szkoła Podstawowa nr 8 w Oleśnicy będzie miała nową dyrekcję. Po wieloletniej kadencji Małgorzaty Uruskiej, stery w szkole przejmie Agata Pietrzak, obecna wicedyrektorka oleśnickiej czwórki.

Procedura konkursowa miała wyłonić następcę Małgorzaty Uruskiej, która po wielu latach kierowania placówką podjęła decyzję o przejściu na emeryturę. Jak się okazuje, do wyścigu o fotel dyrektora SP 8 stanęła tylko jedna osoba.

Informację tę potwierdziła w rozmowie z naszym portalem Grażyna Dłubakowska, dyrektorka Zespołu Oświaty Samorządowej w Oleśnicy. – Agata Pietrzak pomyślnie przeszła etap konkursowy – powiedziała OlesnicaInfo.pl szefowa miejskiej oświaty. – Teraz jej powołanie musi zatwierdzić burmistrz Adam Horbacz.

Agata Pietrzak jest nauczycielką języka polskiego oraz od dwóch lat wicedyrektorką w Szkole Podstawowej nr 4.

Warto przypomnieć, że nowa dyrektorka ósemki w ostatnich wyborach samorządowych ubiegała się o mandat radnej Rady Miasta Oleśnicy, startując z list komitetu Adama Horbacza. Była popierana przez Platformę Obywatelską. Mandatu jednak nie zdobyła.

Udostępnij:
REKLAMA