Zmiana warty w ósemce. Agata Pietrzak nową dyrektorką SP 8 w Oleśnicy
Procedura konkursowa miała wyłonić następcę Małgorzaty Uruskiej, która po wielu latach kierowania placówką podjęła decyzję o przejściu na emeryturę. Jak się okazuje, do wyścigu o fotel dyrektora SP 8 stanęła tylko jedna osoba.
Informację tę potwierdziła w rozmowie z naszym portalem Grażyna Dłubakowska, dyrektorka Zespołu Oświaty Samorządowej w Oleśnicy. – Agata Pietrzak pomyślnie przeszła etap konkursowy – powiedziała OlesnicaInfo.pl szefowa miejskiej oświaty. – Teraz jej powołanie musi zatwierdzić burmistrz Adam Horbacz.
Agata Pietrzak jest nauczycielką języka polskiego oraz od dwóch lat wicedyrektorką w Szkole Podstawowej nr 4.
Warto przypomnieć, że nowa dyrektorka ósemki w ostatnich wyborach samorządowych ubiegała się o mandat radnej Rady Miasta Oleśnicy, startując z list komitetu Adama Horbacza. Była popierana przez Platformę Obywatelską. Mandatu jednak nie zdobyła.