Pieniądze na prąd w ROD ZNTK. Skarbnik: miasto nie odmówiło pomocy, jest dotacja
Skarbnik Joanna Jarosiewicz odniosła się do informacji z wczorajszego zebrania ROD ZNTK. Prezes Kazimierz Karpienko stwierdził, że miasto nie wsparło elektryfikacji Ogrodów.
– W związku z informacją zawartą w artykule o zebraniu sprawozdawczym ROD ZNTK niniejszym prostuję zawarte tam stwierdzenia jakoby Miasto „odmówiło wsparcia” elektryfikacji tych ogrodów – pisze pani skarbnik. – Burmistrz Adam Horbacz podpisał umowę na dotację dla ROD ZNTK w kwocie 20.000 zł z przeznaczeniem na realizację tego zadania. Umowa została podpisana w dniu 23 lutego 2026 r. zgodnie z ustaleniami poczynionymi z Zarządem Ogrodów jeszcze w roku 2025.
REKLAMA