Niebezpiecznie na drogach przy polach. Radny interweniuje w sprawie brudnych jezdni

Red | Red
Niebezpiecznie na drogach przy polach. Radny interweniuje w sprawie brudnych jezdni
Radni uważa, że właściciele działek położonych przy ulicach Niemieckiej, Holenderskiej i Duńskiej po zakończeniu prac wyjeżdżają na asfalt, nie dbając o czystość kół swoich maszyn.
Prace polowe w pełni, a wraz z nimi na lokalnych drogach pojawił się poważny problem. Radny Marek Czarnecki złożył interpelację, w której zwraca uwagę na niebezpieczny stan ulic Niemieckiej, Holenderskiej oraz Duńskiej. Powodem jest ziemia i kamienie pozostawiane przez pojazdy rolnicze.

Wiosna to czas intensywnych prac rolniczych, jednak dla kierowców poruszających się po drogach sąsiadujących z polami uprawnymi, oznacza to często walkę o zachowanie przyczepności. Jak zauważa radny Marek Czarnecki, właściciele działek położonych przy ulicach Niemieckiej, Holenderskiej i Duńskiej po zakończeniu prac wyjeżdżają na asfalt, nie dbając o czystość kół swoich maszyn.

Realne zagrożenie dla kierowców

Problem jest poważny, ponieważ na jezdni zalegają duże ilości ziemi, w której często znajdują się również kamienie. – Stwarza to realne zagrożenie dla innych pojazdów poruszających się po tych ulicach – podkreśla radny w swojej interpelacji.

– Właściciele działek po zakończonych pracach rolnych wyjeżdżając z działek na jezdnię ww. ulic pozostawiają na nich duże ilości ziemi odrywającej się od kół pojazdów rolniczych w której niejednokrotnie znajdują się kamienie. Ponieważ stwarza to realne zagrożenie dla innych pojazdów poruszających się po tych ulicach proszę o zwrócenie uwagi właścicielom działek konieczności usuwania ziemi z jezdni po zakończonych pracach – precyzuje radny.

Czarnecki zwraca się z prośbą do odpowiednich służb o zwrócenie uwagi właścicielom gruntów na ich obowiązki. Kluczowe jest, aby każdorazowo po zakończeniu prac polowych jezdnia została uprzątnięta.

Udostępnij:
REKLAMA