Gminne obchody Dnia Strażaka w Twardogórze. Medale i odznaczenia dla druhów w Chełstowie
W sobotę, 2 maja, strażacy ochotnicy z gminy Twardogóra świętowali Dzień Strażaka. Uroczystość była okazją do podziękowania druhnom i druhom za ich bezinteresowną służbę, poświęcenie oraz codzienne czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców.
Najważniejszym punktem apelu było wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych. Medale oraz odznaki „Wzorowy Strażak” trafiły do rąk tych, którzy swoją postawą szczególnie zasłużyli się dla ochrony przeciwpożarowej.

Lista odznaczonych:
- Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa: dh Grzegorz Wierzbicki.
- Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa: dh Paweł Czuliński, dh Paweł Białecki, dh Piotr Szydełko.
- Odznaka „Wzorowy Strażak”: dh Grzegorz Oszczygieł, dh Krzysztof Konarzewski, Kapelan Gminny OSP ks. Tomasz Hawrylewicz SDB, dh Joanna Musiał, dh Piotr Musiał oraz dh Tomasz Półtorak.

Dziesięciolecia w służbie drugiemu człowiekowi
Wyjątkowym momentem było wręczenie odznak za wysługę lat.
- 25 lat służby: dh Piotr Szydełko.
- 20 lat służby: dh Krzysztof Wilk.
- 10 lat służby: dh Marcin Kiełtyka, dh Olaf Pelc, dh Daniel Pienio, dh Tomasz Małaniak, dh Błażej Radomski, dh Andrzej Więckowski, druhna Katarzyna Mimetz oraz dh Tomasz Kowalczyk.
– Każde z tych odznaczeń to setki godzin spędzonych na szkoleniach, akcjach ratowniczych i pracy społecznej. To wyraz naszej wdzięczności za to, że zawsze możemy na Was liczyć – wybrzmiało podczas uroczystości.

REKLAMA