Białe Miasteczko wraca na oleśnicki rynek. Postaw na zdrowie podczas jarmarku

Red | Red
Białe Miasteczko wraca na oleśnicki rynek. Postaw na zdrowie podczas jarmarku
Inicjatorką Białego Miasteczka jest Sylwia Wawrzyńska. FOT, GRZEGORZ KIJAKOWSKI
Już po raz kolejny oleśnicki rynek wypełni się nie tylko rzemiosłem i lokalnymi produktami, ale przede wszystkim troską o życie i zdrowie mieszkańców. W sobotę, 23 maja, podczas Jarmarku Oleśnickiego, rusza kolejna edycja „Białego Miasteczka”.

To wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz najważniejszych inicjatyw prospołecznych w Oleśnicy. W godzinach 10:00–14:00 Rynek zamieni się w centrum bezpłatnej diagnostyki i profesjonalnych porad medycznych.

W dzisiejszym zabieganym świecie często odkładamy wizytę u lekarza „na później”. Białe Miasteczko to idealna okazja, by bez kolejek i zapisów sprawdzić stan swojego organizmu. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z:

  • Podstawowych pomiarów (ciśnienie tętnicze, poziom cukru we krwi),
  • Konsultacji ze specjalistami,
  • Badań przesiewowych dostosowanych do różnych grup wiekowych,
  • Edukacji zdrowotnej w zakresie zdrowego stylu życia.

Inicjatywa z sercem i pasją

Za sukcesem tego przedsięwzięcia stoi Sylwia Wawrzyńska, przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej. Jako radna, a przede wszystkim czynna zawodowo pielęgniarka, doskonale rozumie potrzeby zdrowotne oleśniczan. – Zdrowie jest największą wartością, o którą musimy dbać wspólnie. Białe Miasteczko to realna pomoc i sygnał, że profilaktyka naprawdę ma znaczenie – podkreślają organizatorzy.

Udostępnij:
REKLAMA