Konsul Generalny Ukrainy z wizytą w oleśnickim ratuszu

Red | Red
Konsul Generalny Ukrainy z wizytą w oleśnickim ratuszu
W trakcie rozmów burmistrz zaprezentował szeroki wachlarz działań, jakie miasto podjęło na rzecz obywateli Ukrainy. FOT. UM OLEŚNICY
Współpraca, wzajemne wsparcie i podsumowanie dotychczasowych działań pomocowych – to główne tematy spotkania burmistrza Oleśnicy Adama Horbacza z nowym Konsulem Generalnym Ukrainy, profesorem Tarasem Tokarskyim.

W trakcie rozmów burmistrz zaprezentował szeroki wachlarz działań, jakie miasto podjęło na rzecz obywateli Ukrainy. Oleśnica stała się miejscem do życia dla wielu osób, które uciekając przed dramatem wojny, właśnie tutaj odnalazły bezpieczną przystań.

– Mogliśmy pochwalić się naszą otwartością i życzliwością dla tych, którzy wybrali nasze miasto. Tu pracują, mieszkają, zawiązują przyjaźnie i zakładają rodziny – relacjonuje Adam Horbacz.

Spotkanie z profesorem Tarasem Tokarskyim miało również wymiar przyszłościowy. Obie strony zadeklarowały chęć dalszego budowania relacji opartych na solidarności i partnerstwie.

Udostępnij:
REKLAMA