Miasto dostało pieniądze na budowę mieszkań socjalnych

Red | Red
Miasto dostało pieniądze na budowę mieszkań socjalnych

– Budowa mieszkań socjalnych przy ul. Kopernika 13 zostanie dofinansowana z Funduszu Dopłat – poinformował dzisiaj oleśnicki magistrat. – Burmistrz Jan Bronś podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Kwota wsparcia wynosi 1.437.016,47 zł.

– W ramach tego zadania wykonana została dokumentacja budowlana oraz uzyskano decyzję o pozwolenie na budowę – informują urzędnicy. Wykonawcą prac projektowych była Firma ARCHITEKT Maria-Magdalena Dziuba wyłoniony w drodze zapytania ofertowego. Prace projektowe zostały zakończone w 2019 roku.

– Na prace budowlane zostanie ogłoszony przetarg nieograniczony po zaakceptowaniu dokumentacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego, w związku z ubieganiem się przez miasto o dotację finansową na ten cel – informował jeszcze we wrześniu urząd.

Udostępnij:
REKLAMA