Złoty Kacper Nowak i worek medali. Triumf zawodników Run4fun Oleśnica w Bolesławcu

Red | Red
Złoty Kacper Nowak i worek medali. Triumf zawodników Run4fun Oleśnica w Bolesławcu
Nasi lekkoatleci wrócili do domu z workiem medali zdobytych w konkurencjach indywidualnych oraz sztafetowych.
Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików (kategoria U-16) przeszły do historii. Na pięknym, nowoczesnym stadionie w Bolesławcu wystartowali lekkoatleci z całego Dolnego Śląska, aby walczyć o jak najlepsze rezultaty. Dla reprezentantów Akademii Sportu Run4fun Oleśnica te zawody okazały się pasmem gigantycznych sukcesów. Nasi lekkoatleci wrócili do domu z workiem medali zdobytych w konkurencjach indywidualnych oraz sztafetowych.

Multimedalista Kacper Nowak królem sprintu!

Absolutną gwiazdą mistrzostw okazał się Kacper Nowak, który wywalczył tytuł Mistrza Dolnego Śląska aż w trzech kategoriach. Na dystansie 100 m triumfował z rewelacyjnym czasem 11.50 s – ten wynik plasuje młodego sprintera na znakomitym, 5. miejscu w aktualnych rankingach ogólnopolskich. Kacper nie dał szans rywalom również na dystansie 300 m, gdzie wygrał z nowym rekordem życiowym – 38.24 s. Dopełnieniem jego genialnego występu było trzecie złoto wywalczone wspólnie z kolegami z klubu w biegu rozstawnym.

Sztafety na podium

Ogromny sukces i świetny czas odnotowała męska sztafeta 4×100 m w składzie: Mateusz Kielar, Franciszek Hajduk, Oliwier Gierlitz oraz Kacper Nowak. Panowie z rewelacyjnym rezultatem 47.81 s wywalczyli tytuł Mistrzów Dolnego Śląska!

Powody do radości przyniosła nam również sztafeta mieszana (chłopcy i dziewczęta) 4×100 m MIX. Zespół w składzie: Franciszek Hajduk, Hanna Błaszczyk, Oliwier Gierlitz i Karolina Wilczyńska pobiegł znakomicie, sięgając po brązowy medal województwa.

Grad medali w konkurencjach indywidualnych

Kolejne złoto do kolekcji Run4fun dorzuciła Karolina Wilczyńska, która okazała się bezkonkurencyjna w biegu płotkarskim na 300 m.

Znakomity i niezwykle obiecujący występ zaliczyła debiutująca w konkurencji chodu sportowego na 3000 m Julia Wilk – w swoim pierwszym starcie w życiu wywalczyła tytuł wicemistrzyni Dolnego Śląska!

Tytuł wicemistrza województwa w biegu płotkarskim na 110 m zdobył także Mateusz Kielar, który udowodnił świetną formę, dokładając do swojego dorobku jeszcze brązowy medal w biegu płotkarskim na 300 m. Kolejną brązową medalistką została Julia Majkut, która zaliczyła fantastyczny debiut w morderczym biegu na 1000 m z przeszkodami.

Klasyfikacja medalowa zawodników Run4fun Oleśnica

Złote medale:

  • Kacper Nowak – bieg na 100 m, bieg na 300 m, sztafeta 4×100 m
  • Karolina Wilczyńska – bieg na 300 m przez płotki
  • Franciszek Hajduk – sztafeta 4×100 m
  • Oliwier Gierlitz – sztafeta 4×100 m
  • Mateusz Kielar – sztafeta 4×100 m

Srebrne medale:

  • Mateusz Kielar – 110 m przez płotki
  • Julia Wilk – chód sportowy na 3000 m

Brązowe medale:

  • Julia Majkut – bieg na 1000 m z przeszkodami
  • Karolina Wilczyńska, Hanna Błaszczyk, Oliwier Gierlitz, Franciszek Hajduk – sztafeta 4×100 m MIX

Wysyp „życiówek”

Lekkoatleci z Oleśnicy masowo poprawiali w Bolesławcu swoje dotychczasowe rekordy życiowe:

  • 6. miejsce w biegu na 600 m zajął Emilian Buda, ustanawiając nową życiówkę czasem 1:41.62 min.
  • Z nowym rekordem życiowym 10.64 m rywalizację w wieloskoku ukończył Oliwier Gierlitz.
  • Z „życiówką” na 100 m wraca Hanna Błaszczyk (14.10 s), a jej klubowa koleżanka Oliwia Derza uzyskała na tym dystansie czas 15.33 s.

Świetne starty w mityngu towarzyszącym:

W ramach odbywających się zawodów rozegrano również mityng, w którym nasi zawodnicy pokazali wielką klasę:

  • Sebastian Myjkowski pobił dwa rekordy życiowe: na 100 m (12.22 s) oraz na 200 m (25.15 s).
  • Natan Żelichowski zakończył bieg na 100 m z nową życiówką 14.03 s.
  • Milan Kostrzewski ustanowił swój nowy rekord życiowy z czasem 63.74 s.
  • Najmłodsi zawodnicy (rocznik 2014) zaliczyli udane debiuty na dystansie 400 m: Mikołaj Paczka uzyskał świetny czas 68.07 s, a Zofia Dyjur ukończyła bieg z wynikiem 73.65 s.
Udostępnij:
REKLAMA