Złoty Kacper Nowak i worek medali. Triumf zawodników Run4fun Oleśnica w Bolesławcu
Multimedalista Kacper Nowak królem sprintu!
Absolutną gwiazdą mistrzostw okazał się Kacper Nowak, który wywalczył tytuł Mistrza Dolnego Śląska aż w trzech kategoriach. Na dystansie 100 m triumfował z rewelacyjnym czasem 11.50 s – ten wynik plasuje młodego sprintera na znakomitym, 5. miejscu w aktualnych rankingach ogólnopolskich. Kacper nie dał szans rywalom również na dystansie 300 m, gdzie wygrał z nowym rekordem życiowym – 38.24 s. Dopełnieniem jego genialnego występu było trzecie złoto wywalczone wspólnie z kolegami z klubu w biegu rozstawnym.
Sztafety na podium
Ogromny sukces i świetny czas odnotowała męska sztafeta 4×100 m w składzie: Mateusz Kielar, Franciszek Hajduk, Oliwier Gierlitz oraz Kacper Nowak. Panowie z rewelacyjnym rezultatem 47.81 s wywalczyli tytuł Mistrzów Dolnego Śląska!
Powody do radości przyniosła nam również sztafeta mieszana (chłopcy i dziewczęta) 4×100 m MIX. Zespół w składzie: Franciszek Hajduk, Hanna Błaszczyk, Oliwier Gierlitz i Karolina Wilczyńska pobiegł znakomicie, sięgając po brązowy medal województwa.
Grad medali w konkurencjach indywidualnych
Kolejne złoto do kolekcji Run4fun dorzuciła Karolina Wilczyńska, która okazała się bezkonkurencyjna w biegu płotkarskim na 300 m.
Znakomity i niezwykle obiecujący występ zaliczyła debiutująca w konkurencji chodu sportowego na 3000 m Julia Wilk – w swoim pierwszym starcie w życiu wywalczyła tytuł wicemistrzyni Dolnego Śląska!
Tytuł wicemistrza województwa w biegu płotkarskim na 110 m zdobył także Mateusz Kielar, który udowodnił świetną formę, dokładając do swojego dorobku jeszcze brązowy medal w biegu płotkarskim na 300 m. Kolejną brązową medalistką została Julia Majkut, która zaliczyła fantastyczny debiut w morderczym biegu na 1000 m z przeszkodami.
Klasyfikacja medalowa zawodników Run4fun Oleśnica
Złote medale:
- Kacper Nowak – bieg na 100 m, bieg na 300 m, sztafeta 4×100 m
- Karolina Wilczyńska – bieg na 300 m przez płotki
- Franciszek Hajduk – sztafeta 4×100 m
- Oliwier Gierlitz – sztafeta 4×100 m
- Mateusz Kielar – sztafeta 4×100 m
Srebrne medale:
- Mateusz Kielar – 110 m przez płotki
- Julia Wilk – chód sportowy na 3000 m
Brązowe medale:
- Julia Majkut – bieg na 1000 m z przeszkodami
- Karolina Wilczyńska, Hanna Błaszczyk, Oliwier Gierlitz, Franciszek Hajduk – sztafeta 4×100 m MIX
Wysyp „życiówek”
Lekkoatleci z Oleśnicy masowo poprawiali w Bolesławcu swoje dotychczasowe rekordy życiowe:
- 6. miejsce w biegu na 600 m zajął Emilian Buda, ustanawiając nową życiówkę czasem 1:41.62 min.
- Z nowym rekordem życiowym 10.64 m rywalizację w wieloskoku ukończył Oliwier Gierlitz.
- Z „życiówką” na 100 m wraca Hanna Błaszczyk (14.10 s), a jej klubowa koleżanka Oliwia Derza uzyskała na tym dystansie czas 15.33 s.
Świetne starty w mityngu towarzyszącym:
W ramach odbywających się zawodów rozegrano również mityng, w którym nasi zawodnicy pokazali wielką klasę:
- Sebastian Myjkowski pobił dwa rekordy życiowe: na 100 m (12.22 s) oraz na 200 m (25.15 s).
- Natan Żelichowski zakończył bieg na 100 m z nową życiówką 14.03 s.
- Milan Kostrzewski ustanowił swój nowy rekord życiowy z czasem 63.74 s.
- Najmłodsi zawodnicy (rocznik 2014) zaliczyli udane debiuty na dystansie 400 m: Mikołaj Paczka uzyskał świetny czas 68.07 s, a Zofia Dyjur ukończyła bieg z wynikiem 73.65 s.