Złoto, srebra i grad świetnych wyników. Akademia Sportu Run4fun podbija 60. Cross Ostrzeszowski
Gwiazdą zawodów została Liliana Kubacka, która na dystansie 300 metrów nie dała rywalkom żadnych szans. Liliana wpadła na metę z ogromną przewagą, zdobywając w pełni zasłużony złoty medal.
Do złotego krążka nasi zawodnicy dorzucili dwa srebra:
- Martyna Gorczyca wywalczyła 2. miejsce na dystansie 500 metrów
- Leon Kubacki po pasjonującym finiszu zdobył srebrny medal na 300 metrów
Tuż za podium i w ścisłej czołówce
O wielkim sukcesie może mówić także Ola Sulikowska, która w roczniku 2018 zajęła fantastyczne 4. miejsce na 300 metrów. Bardzo silną grupę stanowiły zawodniczki z rocznika 2017, które zdominowały czołówkę biegu na 300 m: Nina Dybalska (6. miejsce), Amelia Mierzwa (7. miejsce) oraz Marcelina Rębisz (18. miejsce).
Świetnie spisali się również pozostali reprezentanci:
- Tymoteusz Maj – 6. miejsce na 500 m (rocznik 2016)
- Dobrawa Gołębiowska – znakomite 8. miejsce
- Julia Majkut – 13. miejsce na dystansie 1200 m.
- Jan Paliwoda – 16. lokata w licznym biegu na 300 m.
Udane debiuty i wielkie ambicje
Dla wielu sportowców start w Ostrzeszowie był oficjalnym debiutem. Z trasą i stresem świetnie poradzili sobie: Filip Ciepluch (18. miejsce), Ignacy Konieczny (18. miejsce), Zuzanna Maj (27. lokata) oraz Liliana Majkut (27. miejsce na 500 m).
Najmłodsze pokolenie godnie reprezentowały przedszkolaki: Marcelina Binek oraz Liliana Sulikowska.