Oleśniczanie podejmą próbę pobicia Rekordu Polski. Wszystko dla chorych dzieci
To kolejna cenna inicjatywa oleśnickiego duetu na rolkach: Agaty i Wojtka Miszewskich. Tym razem małżeństwo podejmie próbę ustanowienia rekordu Polski w Najdłuższej Sztafecie Na Rolkach!
Agata i Wojtek (na zmianę) przez 24 godziny non stop będą jeździć wokół wrocławskiego Rynku. – Jedziemy dla dzieci chorych na raka, podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, które leczą się w klinice Przylądek Nadziei – mówią, zapraszając do kibicowania i trzymania kciuków.
Wydarzenie zaplanowano na 30 marca. Punktualnie o godz. 12 wyruszy sztafeta rolkarzy. Patronat nad tym wydarzeniem objął nasz portal.
A tak to się zaczęło?
-Moja żona jeździ na rolkach od zawsze, ja nie jeździłem nigdy – opowiada nam Wojtek i ze śmiechem wspominał swoją pierwszą próbę. – Wracaliśmy do domu z rolkami dla mnie, a ja po drodze cały czas stukałem się w głowę. Pięćdziesiątka na karku a mi się rolek zachciało. Kiedy byliśmy obok Szkoły Podstawowej nr 7 wszedłem na boisko, założyłem rolki i…pojechałem – mówił.
Od tamtej pory nie ma dnia, by wspólnie z żoną nie wyjechali na przejażdżkę. Choć w ich przypadku to określenie mało adekwatne do ilości kilometrów, które wspólnie pokonują. – Zależy od dnia, ale 20-30 czy 50 km to dla nas żaden problem – mówi pani Agata, która cieszy się, że zaraziła męża pasją do rolek.
W 2017 roku oleśniczanie przemierzyli trasę 500 km, z Oleśnicy do Ostródy. W kolejnym roku zwiększają ją o kolejne…pięćset. Każda z tych inicjatyw ma charytatywne podłoże. Oleśnickie małżeństwo jedzie na rolkach, by pomóc potrzebującym dzieciom.