W piątek otwarcie terenu rekreacyjnego przy ul. Wileńskiej
Jutro o godz. 15 odbędzie się otwarcie terenu rekreacyjnego przy ul. Wileńskiej. Będą animacje dla dzieci i pokazy jazdy na rolkach.
Całość jest podzielona na różne strefy: rekreacyjno – sportową, zabaw dla dzieci oraz wypoczynku i relaksu. Wybudowaliśmy trzy boiska – wielofunkcyjne o betonowej nawierzchni z torem jazdy na rolkach, trawiaste do piłki nożnej oraz poliuretanowe do siatkówki i badmintona.
Ustawiono stoły do ping- ponga i siłownię plenerową. Stara rampa do sportów ekstremalnych została odnowiona i rozbudowana. Dla miłośników zjazdów linowych zainstalowano tyrolkę. Powstały place zabaw dla dzieci, dostosowane do różnych grup wiekowych, w tym pierwszy w mieście plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych z urządzeniami sensorycznymi. Jest dużo zieleni, ogród zapachowy, trawniki, kwietne łąki, a wśród nich rzeźby z bajkowym motywem Małego Księcia.
Tężnia solankowa i ławka solarna
Teren przedzielają chodniki i alejki parkowe. Nowością jest tężnia solankowa z ławeczkami, przy której w cieniu drzew można zaczerpnąć zdrowego powietrza. Jest wiele elementów przydatnej infrastruktury – toaleta, poidełka, ławki, w tym ławka solarna. Atrakcją dla naszych milusińskich czworonogów jest całkiem spory wybieg dla psów, z przeszkodami i elementami do zabawy, psia toaletą i poidełkami. Cały teren został ogrodzony, oświetlony i zabezpieczony systemem 6 kamer monitorujących.
Przystanek autobusowy na ulicy Wileńskiej obsadzono roślinnością, przez co stał się on miejscem proekologicznym i przyjemnym dla osób oczekujących. To pierwszy w Oleśnicy tzw. „zielony przystanek”. Przypominamy, że przy parkingu znajduje się stacja rowerów miejskich Olbike, by ułatwić dotarcie w to nowe urokliwe miejsce.
Konsultacje z mieszkańcami i wykonanie
Inwestycja i jej zakres były konsultowane z mieszkańcami. Uwzględniono większość propozycji oleśniczan.
Roboty budowlane zrealizowała firma BIOBUD Piotr Schabikowski z Sokołowic. Projekt wykonała pracownia DASTORE Marcin Domagała Sp. z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego. Gospodarzem inwestycji był Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy. Koszt całej rewitalizacji wraz z projektem – to 3 mln złotych.