- Jest nowy projekt planu miejscowego dla terenu po przedwojennej spalonej hali przy ul. Spacerowej i niestety nie mam dobrych wiadomości - pisze Małgorzata Lipska i zachęca do podpisywania uwag w tej sprawie. Publikujemy jej apel.
Burmistrz zapowiedział, że zmiany postulowane jesienią 2022 r. zostaną uwzględnione. Co się zmieniło? Wysokość projektowanego budynku – zamiast 15 metrów jest 11. I to wszystko.
Apelowaliśmy o zabudowę o wysokości do 10 metrów, jednorodzinną, ew. szeregową i o zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej. Domagaliśmy się, aby wszystkie miejsca postojowe i miejsce składowania odpadów zlokalizowane były na terenie inwestycji. Sprzeciwialiśmy się zabudowie rozlewającej się na park i domagaliśmy się zachowania podmiejskiego charakteru osiedla.
Bez zmian pozostał rodzaj zabudowy:
mieszkaniowa wielorodzinna, mieszkaniowa wielorodzinna powiązana z usługami, usługowa;
ilość kondygnacji – do trzech nadziemnych z użytkowym poddaszem oraz z podziemnym garażem;
ta sama wielkość powierzchni biologicznie czynnej 20-30% (odpowiednio do rodzaju zabudowy), ale tylko pozornie.
Nadal nie ma miejsca na miejsce do składowania odpadów stałych.
Pojawiły się zmiany na gorsze
Wprowadzono zezwolenie na balkony i itp. elementy architektoniczne, które skrócą odległość zabudowy od granicy do 2,5 metrów. W ten sposób jeszcze bardziej zostanie zabrany dostęp do światła dziennego dla sąsiednich domów
Wprowadzono zezwolenie na ciąg pieszo-jezdny na całym terenie wokół budynku, co skutkować może całkowitym wyłączeniem zieleni
Ujęto zgodę na lokalizację miejsc postojowych poza terenem inwestycji, w obszarze drogi publicznej, dojazdowej do 4 domów. W ten sposób odbiera się zwyczajowe miejsca postojowe dla tych mieszkańców, ale też planuje zamianę parku na parking! Oto blokowisko w pełnej krasie! Obecny projekt nadal nie nadaje się do zaakceptowania. Wiemy już, co projektant potrafi zrobić z przyzwoleniem na 11 metrowy budynek – obserwujemy to za amfiteatrem…Musimy znów zabrać głos! Tym razem uwagi zostały sformułowane w sposób mniej zrozumiały dla przeciętnego odbiorcy, ale urbanista, który będzie je rozpatrywał, z pewnością zrozumie.
Bardzo proszę o udostępnienia, o rozpowszechnienie treści uwag i o podpisy. Treść została zamieszczona Internecie pod linkiem: https://www.petycjeonline.com/spacerowa Podpisy zbieramy do 30 sierpnia!