Od dzisiaj mniej wiernych w kościołach
Od 7 do 29 listopada w kościele może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.
Do tej pory w polskich kościołach obowiązywał limit jednej osoby na 7 metrów kwadratowych, co oznaczało, że w świątyniach mogła się gromadzić większa liczba osób, niż w placówkach handlowych. Limit wprowadzono wraz z żółtymi i czerwonymi strefami. 1 os. na 7 metrów kwadratowych obowiązywała w czerwonych, a później w całej Polsce.
Od 7 listopada w kościołach obowiązuje limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.
Wprowadzony limit obowiązywać ma do 29 listopada, ale ograniczenie to może zostać przedłużone.
– Zgodnie z nowymi obostrzeniami w bazylice mniejszej podczas liturgii może przebywać maksymalnie 100 osób, a w kościele świętej Trójcy – 30 osób, z zachowaniem odpowiedniej odległości miedzy sobą – poinformowali dzisiaj księża z parafii św. Jana w Oleśnicy.