W II Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnicy odbył się Naukowy Piątek. Publikujemy relację z tego wydarzenia.
Za nami wyjątkowy dzień – spotkania w ramach trzeciej już edycji Naukowego Piątku, który tym razem przybrał nazwę Językowego Piątku ze względu na tematykę prowadzonych warsztatów. Tak jak w poprzednich edycjach nasi uczniowie brali udział w niecodziennych zajęciach, które wybierali spośród przygotowanej przez nauczycieli i zaproszonych gości oferty. A było w czym wybierać i dostarczyło to nam wielu pozytywnych emocji.
Dowodem na to jest spotkanie z asystentem Punktu Informacyjnego Unii Europejskiej – Pawłem Marciniakiem, który opowiedział o „medialnych Bombach” i sposobach przeciwdziałania dezinformacji. Zgłębiając tajemnice mediów poszerzyli również swoją wiedzę z zakresu reklamy poprzez udział w zajęciach prowadzonych przez Annę Połeć-Dziemieszonek. Pasjonaci języka angielskiego przekraczali granice poznania i sprawdzali możliwości komunikacyjne na „Angielskim bez cenzury” pod czujnym okiem p.Katarzyny Jaworskiej-Dawidziuk. ›
Dodatkową formą umysłowej rozrywki w języku angielskim były zajęcia przygotowane przez p.Magdalenę Dwojak i p.Eleonorę Marmajewską-Basińską, które poprowadzili uczniowie z kl.2b: Marcel Jończyk i Jakub Gajewski. Wyjątkową atrakcją dzisiejszego dnia było spotkanie z p.Adamem Lipsą, który przeniósł uczniów do kraju kwitnącej wiśni i zaprezentował im podstawy języka japońskiego.
Ale Językowy Piątek nie ograniczał się tylko do tradycyjnych sposobów komunikacji, był on również spotkaniem z tańcem Hip Hop, który należy odczytywać jako język ulicy. Naszym gościem była Dominika Panfil, trenerka tańca i przede wszystkim absolwentka naszej szkoły. Tanecznym krokiem kończyliśmy Językowy Piątek, ale jego zwieńczeniem było zainicjowane przez Macieja Swędzioła „El Cláscio”, od którego mury LO2 zadrżały, a szyby w okach dzwoniły. Dostarczył on wyjątkowej atmosfery, pozytywnych emocji i dobrej energii, która roznosiła się po całej szkole. Zaangażowanie drużyn, aktywność kibiców połączona z profesjonalnym komentarzem Bartłomieja Kowalczyka (również absolwenta IILO) zamknęły nasz wyjątkowy dzień i sprawiły, że na długo zastanie w pamięci.
Dziękujemy wszystkim prowadzącym i zaangażowanym w pomoc w przygotowanie naszej edukacyjnej imprezy. Naszym uczniom dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach. Przekonujemy, że warto, ponieważ jak stwierdzili nasi licealni specjaliści od reklamy „Językowy Piątek to naukowej przygody początek”. Naukowy Piątek kolejny raz udokumentował fotograficznie i filmowo Konrad Wiśniewski.