Biało-czerwone Podzamcze. Oleśnica świętowała Dzień Flagi w rycerskim i wojskowym stylu [ZDJĘCIA]

Red | Red
Biało-czerwone Podzamcze. Oleśnica świętowała Dzień Flagi w rycerskim i wojskowym stylu [ZDJĘCIA]
Sobota w Oleśnicy upłynęła pod znakiem patriotyzmu, rodzinnej zabawy i żywej lekcji historii.

Choć majówka w pełni, to właśnie sobota, 2 maja, nadała obchodom prawdziwego tempa. Piknik rodzinny „Biało-Czerwona” oficjalnie wystartował w samo południe, oferując atrakcje, które połączyły pokolenia – od najmłodszych fanów służb mundurowych po pasjonatów historii.

Dla fanów militariów i bezpieczeństwa przygotowano imponującą ekspozycję. Na Podzamczu można było z bliska przyjrzeć się sprzętowi wojskowemu, który tradycyjnie budził największy podziw, wozom i wyposażeniu policji oraz straży pożarnej.

Najmłodsi chętnie przymierzali elementy umundurowania, a dorośli mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszami o ich codziennej służbie.

Program pikniku nie pozwalał na nudę. Miłośnicy sportów dawnych oblegali stanowiska do strzelania z łuku, gdzie pod okiem instruktorów sprawdzali swoją celność. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty kawaleryjskie, przybliżające dumną tradycję polskiej jazdy.

Prawdziwą perłą wydarzenia było obozowisko rycerskie. W programie historycznym znalazły się pokazy walk rycerskich, rzuty toporem, dawne rzemiosła.

Udostępnij:
REKLAMA