30 lat samorządu. Tak rozwijała się gmina Dobroszyce
– W ciągu tych 30 lat gminą rządziło trzech włodarzy, a w radach zasiadało kilkadziesiąt osób – przypomina dziś, w 30. rocznicę samorządu terytorialnego Gmina Dobroszyce.
– Radni Gminy przez ten czas podejmowali szereg ważnych decyzji rzutujących na przyszłość gminy. Nie sposób nie zaznaczyć obecności i poświęcenia sołtysów, będących tymi, którzy z racji swojej funkcji są najbliżej społeczności i jej problemów – czytamy w okolicznościowym wpisie, który pojawił się na oficjalnym profilu gminy na facebooku. – Należy pamiętać, że duży wkład w rozwój gminy mieli również byli jak i obecni pracownicy urzędu.
– Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu wielu osób, które tworzyły i tworzą samorząd Gminy Dobroszyce, stała się ona nowoczesną gminą, gdzie warto mieszkać, odpoczywać, pracować oraz inwestować – podkreśla Urząd Gminy. – Przez ostatnie 30 lat miejsce to przeżyło niesamowity rozkwit. Powstało wiele inwestycji sfinansowanych zarówno ze środków własnych, krajowych oraz unijnych, które podniosły znacznie jakość życia mieszkańców.
W dalszym wpisie czytamy:
Naszą wizytówką jest bogata infrastruktura związaną z oświatą, kulturą jak i również z obiektami sportowymi. Gmina Dobroszyce to również doskonałe miejsce do inwestowania, czego wyrazem jest zainteresowanie przedsiębiorców terenami inwestycyjnymi. Ulokowanych jest tu wiele dużych zakładów pracy.
– Świętując Dzień Samorządu Terytorialnego pamiętajmy o tym, by dobro tej społeczności przyświecało nam wszystkim w podejmowaniu decyzji, które będą służyć mieszkańcom naszej gminy – apelują.