Oleśnicka policja apeluje o pomoc dla swojej koleżanki Kasi z Legnicy

Red | Red
Oleśnicka policja apeluje o pomoc dla swojej koleżanki Kasi z Legnicy
Kobieta pełna życia, pasjonatka sportu przygotowująca się do półmaratonu i mama 9-letniego Filipa, doznała bardzo rozległego udaru.
Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy dołączają do poruszającego apelu o wsparcie dla swojej koleżanki po fachu – st. post. Katarzyny z Legnicy. W obliczu tragedii, która wydarzyła się 27 kwietnia, liczy się każda złotówka i każdy gest dobrej woli.

Dla 36-letniej Katarzyny, policjantki z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, czas zatrzymał się nagle. Kobieta pełna życia, pasjonatka sportu przygotowująca się do półmaratonu i mama 9-letniego Filipa, doznała bardzo rozległego udaru.

Ta historia ma w sobie niezwykle poruszający wątek. Życie Kasi uratował jej syn. 9-letni Filip, widząc, co dzieje się z jego mamą, nie spanikował. Wykazał się niesamowitą odwagą i przytomnością umysłu – to on wezwał służby ratunkowe. Gdyby nie szybka reakcja chłopca, finał tej tragedii mógł być znacznie gorszy.

Policjantka z powołania

Kasia mundur nosi od 3 lat. Była pierwszą kobietą w poczcie sztandarowym legnickiej jednostki. Znana z tego, że nigdy nie przechodziła obojętnie obok ludzkiej krzywdy, teraz sama stanęła w sytuacji, w której bez pomocy innych nie da sobie rady.

Obecnie policjantka walczy o najwyższą stawkę: możliwość samodzielnego życia i powrót do sprawności, która pozwoli jej znów przytulić syna. Kluczem do sukcesu jest długa, intensywna i niestety bardzo kosztowna rehabilitacja.

Policjanci z Oleśnicy zachęcają wszystkich mieszkańców powiatu do włączenia się w akcję pomocy.

„Okażmy serce i pomoc w tym trudnym czasie. Kasia zawsze była tam, gdzie ktoś potrzebował wsparcia – dziś to my musimy być przy niej” – brzmi apel mundurowych.

Link do zbiórki – KLIKNIJ

Udostępnij:
REKLAMA