Oleśnica przygotowuje się do lata. Za nami konferencja Akcja Wakacje!

Red | Red
Oleśnica przygotowuje się do lata. Za nami konferencja Akcja Wakacje!
Organizatorka i prelegenci konferencji, która odbyła się dzisiaj w oleśnickim zamku.
W sobotę, 16 maja, w murach oleśnickiego zamku odbyła się konferencja „AKCJA WAKACJE! Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży”.

Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja Tomek i Tola. Spotkanie oficjalnie otworzyła prezeska fundacji Magda Kopecka, która podkreśliła, jak kluczowa dla udanego lata jest świadomość prawna, organizacyjna oraz medyczna wszystkich osób odpowiedzialnych za wyjazdy dzieci.

Od formalności po pierwszą pomoc

Program konferencji został podzielony na panele, które krok po kroku omawiały proces przygotowania bezpiecznych wakacji. Prelegenci z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wyjaśnili zawiłości prawne dotyczące tego, kto i w jaki sposób może legalnie organizować wypoczynek. Z kolei Sylwia Nadolska z Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy skupiła się na praktycznych aspektach bezpiecznej organizacji turnusów.

O obowiązkach i odpowiedzialności, jaka spoczywa na organizatorach turystyki, mówiła prezeska Fundacji Tomek i Tola Magda Kopecka. Niezwykle ważnym punktem programu było wystąpienie Tomasza Krawczaka ze Służb Ratowniczych Oleśnica, który przypomniał zasady pierwszej pomocy oraz zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, czyli w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do nieszczęśliwych wypadków.

Uczestnicy mogli też wysłuchać wykładu pielęgniarki i edukatorki Sylwii Wawrzyńskiej na temat najczęstszych problemów zdrowotnych, z jakimi zmagają się dzieci na wyjazdach, oraz sposobów ich profilaktyki.

Udostępnij:
REKLAMA