Okazja czyni złodzieja. Zostawił otwarte auto z gotówką, 44-latek skorzystał z „zaproszenia”
Do zdarzenia doszło na terenie Oleśnicy. Przechodzący obok zaparkowanego samochodu 44-latek zwrócił uwagę na pozostawione wewnątrz kasetki służące do przechowywania pieniędzy. Widok wartościowych przedmiotów na tyle wzbudził jego zainteresowanie, że postanowił sprawdzić, czy zdoła dostać się do środka.
Jak się okazało, zadanie miał maksymalnie ułatwione – właściciel pojazdu zapomniał go zamknąć. Złodziej miał swobodny dostęp do kabiny, z czego natychmiast skorzystał. Zabrał kasetki i szybko oddalił się z miejsca zdarzenia.
Błyskawiczne zatrzymanie
Zaraz po przyjęciu zgłoszenia, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Oleśnicy rozpoczęli intensywne działania operacyjne. Szybko udało im się wytypować sprawcę. Zatrzymany to 44-letni mieszkaniec Oleśnicy. W trakcie policyjnych czynności udało się zabezpieczyć blisko 1000 złotych w gotówce, co stanowi część skradzionego mienia.
Mężczyzna w trakcie przesłuchania nie zaprzeczał swojemu udziałowi w zdarzeniu. Przyznał się do winy i złożył szczegółowe wyjaśnienia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut kradzieży. Zgodnie z Kodeksem karnym, za ten czyn grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policja apeluje o rozsądek
Mundurowi przypominają, że wielu kradzieżom można zapobiec, stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachowując czujność. – Do zdarzenia mogło nie dojść, gdyby właściciel pojazdu odpowiednio zabezpieczył swoje mienie – zauważa mł. asp. Karolina Walczak, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. – To kolejny przykład pokazujący, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie pojazdów oraz niepozostawianie w ich wnętrzu wartościowych przedmiotów, które mogą stać się łatwym celem dla sprawców przestępstw – dodaje policjantka.