REKLAMA

Chcesz zostać policjantem? Zobacz ile można zarobić [PŁACE, REKRUTACJA]

Red | Red
Chcesz zostać policjantem? Zobacz ile można zarobić [PŁACE, REKRUTACJA]
REKLAMA

Policja w Oleśnicy szuka kandydatów do pracy. Sprawdź co trzeba zrobić, by zostać policjantem lub policjantką. Ile zarabia policjant w Oleśnicy. Jakie są płace i warunki rekrutacji.

Komendant Powiatowy Policji w Oleśnicy informuje o prowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów do służby w Policji na terenie województwa powiatu oleśnickiego. Osoby zainteresowane służbą w Policji mogą składać  dokumenty aplikacyjne osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w Wydziale Doboru i Szkolenia, ul. Połbina 1 we Wrocławiu oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnicy przy ul. Hallera 3.

Policja w Oleśnicy: Terminy przyjęć do służby w 2023 roku

W 2023 r. Komendant Główny określił następujące terminy przyjęć:

  • 27 lutego 2023 r.
  • 5 maja 2023 r.
  • 3 lipca 2023 r.
  • 23 sierpnia 2023 r.
  • 27 października 2023 r.
  • 28 grudnia 2023 r.

Kto może zostać policjantem

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
  • który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
  • korzystający z pełni praw publicznych;
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie; 
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych  szczególnej   dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie  informacji niejawnych.

Chcesz zostać policjantem: gdzie złożyć dokumenty

Osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji powinny osobiście złożyć dokumenty w punkcie obsługi interesantów w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, ul. Połbina 1 lub siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy,  ul. Generała Józefa Hallera 3. Dokumenty można składać w dowolnym terminie, w dni robocze.

Jak przebiega rekrutacja dla kandydatów na policjantów

Ile zarabia policjant

Płaca policjanta zaczyna się od 5.067,60 zł brutto (na rękę 4.228,52 zł), referenta 5.611,49 zł (netto 4.673,46 zł), dzielnicowego, kontrolera ruchu, czy przewodnika psa służbowego 6078,93 złotych (netto 5055,83 zł).

Jakie dodatkowe korzyści daje praca policjanta

Wstępując w szeregi Policji można uzyskać tytuł licencjata lub magistra podejmując studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (tryb stacjonarny lub niestacjonarny) na jednym z oferowanych kierunków: bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia, zarządzanie, informatyka. Adekwatnie do zainteresowań i realizowanych zadań uczestniczyć w kursach specjalistycznych (oferta obejmuje ponad 100 różnego rodzaju kursów) np.: minersko-pirotechniczny, doskonalących technikę prowadzenia pojazdu, taktyki i techniki przesłuchania, analizy kryminalnej, cyberprzestępczości.

Można też uczestniczyć w kursach językowych np.: z języka angielskiego, języka rosyjskiego lub uzyskać nowe uprawnienia i kwalifikacje: tytuł ratownika, uprawnienia stermotorzysty, uprawnienia instruktora taktyki i techniki interwencji,  prawo jazdy kat. D, uprawnienia SEP, uprawnienia obsługi „dronów” i wiele innych.

fot. Jacek Konieczny/WSP w Szczytnie
Udostępnij:
REKLAMA
REKLAMA