Historia budowy kościoła zamknięta na kartach albumu

Setki zdjęć przedstawiających budowę kościoła Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej składa się na album, którego fundatorem i wydawcą jest ks. infułat Władysław Ozimek.
– Wszyscy głęboko przeżywaliśmy zamach na Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 roku o godzinie 17.15. Ojciec Święty został uratowany. Sam przyznał, że życie zawdzięcza Matce Bożej Fatimskiej – pisze w słowie wstępnym do wydawnictwa ks. Władysław. – W roku 1996 w Polsce po diecezjach w Polsce peregrynuje cudowna Figura Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Na trasie peregrynacji była Oleśnica – w dniach 1 i 2 sierpnia. Wtedy zrodziła się myśl, by w Oleśnicy wybudować kościół ku czci Matki Boskiej Fatimskiej – jako wotum za uratowanie życia Ojca Świętego.
Ksiądz infułat przypomina, że właśnie wtedy przy ul. Ludwikowskiej likwidowane były stare drewniane baraki, a parafia św. jana zwróciła się do Urzędu Miasta Oleśnicy o udostępnienie tego placu pod świątynię. Urząd przychylił się do prośby i uchwałą Ray Miasta Oleśnicy parafia otrzymała plac pod budowę kościoła i domu parafialnego.
13 maja 2005 o godz. 17 nastąpiło poświęcenie placu. W tym samym dniu i o tej godzinie w Rzymie papież Benedykt XVI rozpoczął proces beatyfikacji Jana Pawła II. Na kartach albumu jego autorzy przypominają historię najmłodszej oleśnickiej parafii. Na wydawnictwo złożyły się setki zdjęć oraz informacji obejmujących lata 2002-2019.
Tekst i redakcję albumu przygotowali: Krzysztof Dziedzic, Janusz Superson, ks. Władysław Ozimek i ks. Jan Kudlik. Opracowanie graficzne i skład wykonał Jerzy Maciński. Autorami zdjęć są: Janusz Superson, Krzysztof Dziedzic, Janusz Godyń, Andrzej Szachnowski, Krzysztof Wiesner, Jerzy Maciński, Ryszard Kałużny. Album został wydrukowany w oleśnickiej drukarni Urdruk.